Документи/Documents

ГО «ГРОМАДСЬКА РАДА САМОВРЯДУВАННЯ»

Звіт про діяльність ГО «Громадська рада самоврядування» у 2019-2021 р.р.


Код 2589575902000,  Київ, вул. Трехсвятительска 4в    тел. 095 196 86 89                         [email protected]

    ГО «Громадська рада самоврядування» існує з 2000 року та  об’єднує фізичних осіб, які (цитата зі Статуту): «поділяють спільну концепцію реалізації загальнодержавних політичних та соціально економічних реформ і своєю діяльністю сприяють створенню необхідних передумов для подальшої демократизації суспільного життя та сприяння розвитку місцевого самоврядування».

Метою організації є: сприяння розвитку місцевого самоврядування, задоволення і захист спільних інтересів членів організації і членів громад в розбудові реального місцевого самоврядування. 

Розвиток громадянського суспільства в Україні є пріоритетом напрямку діяльності.

ГО «Громадська рада самоврядування» постійно здійснює захист інтересів членів територіальних громад  через письмові звернення та публічні виступи на місцевих заходах різного формату, подання органам влади, депутатам ВРУ  письмових пропозицій і зауважень. 

А саме:

 1.  Беремо участь у роботі робочої групи ВР України по обговоренню проекту закону про столицю (сформували позицію, яка викладена в листах Голові ВР України і Президента України);
 2. Надали пропозиції щодо виконання Київської регіональної програми сприяння розвитку громадянського суспільства на 2020 рік в Координаційну раду при КМДА, а також в Міністерство розвитку громад і територій;
 3. Через письмові звернення та публічні виступи на місцевих заходах різного формату, подання КМДА, КМР, депутатам ВРУ  письмових обґрунтованих пропозицій і зауважень вимагаємо від міської влади виконання Конституції України і рішення Київради від 20.12.2017 № 707/3714 «Про затвердження Концепції Статуту територіальної громади м. Києва» (далі – Концепція), де зафіксовано, що: «відсутність субсидіарності і децентралізації – територіальна громада виконує другорядну роль, що суперечить Конституції України і всім міжнародним стандартам місцевого самоврядування»;
 4. Сформували та надали свої пропозиції по системі місцевого самоврядування в Києві та покрокових діях щодо її втілення.
 5. Надали пропозиції  на спільному заході з КМУ та Радою Європи  щодо формування нової  Стратегії розвитку громадянського суспільства в Україні; 
 6. Наша організація є ініціаторам створення громадського Центру комунікації м. Києва — пропозиція увійшла в Програму  сприяння розвитку громадянського суспільства та стала основою для подальшого позитивного рішення місцевими депутатами; 
 7. У травні – червні  2019 р. надали оцінку «Методичним рекомендаціям щодо Статуту територіальної громади», які розроблені Мінрегіоном і не враховують інтереси територіальних громад;
 8. У листопаді 2020 року надали пропозиції Секретаріату Міністрів України з проблем формування громадянського суспільства в Україні в межах розробки Секретаріатом Міністрів України проекту Національної стратегії розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021-2025 роки.
 9. Громадська рада самоврядування постійно пропонує заходи та  активно підтримує громадськість по екологічному збереженню довкілля. Так, наприклад, починаючи з весни 2020 року наша організація розробила та почала супроводжувати та підтримувати пілотний проект єкологічного очищення серидовища села Білогородка, з розширенням цього проекту на Білогородську ОТГ, Київську область, та Україну.
 10. Є розробниками Резолюції Форуму організацій громадянського суспільства, що відбувся у м. Києві 15.12.2019 р. та є організаторами секції на даному заході з питання розвитку місцевого самоврядування в місті;
 11. Слідкуємо за виконанням Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні,  приймаємо постійно участь у різних заходах з цього питання, консультуємо представників ІГС та державних діячів. 
 12. Працюємо в експертному середовищі ГР при ДССУ, де надали багато пропозицій, які вже працюють на користь суспільству.
 1. Є активним учасником громадських обговорень в районах міста проекту закону про столицю;
 2. В товаристві «Знання» організували та провели семінари з проблемних питань розвитку громадянського суспільства. На протязі 2019 — 2020 років ГО «Громадська рада» приймала участь у круглих столах (нарадах) організованих в м. Києві державною адміністрацією (громадські Форуми і розгляд проекту закону про столицю).
 3. ГО «Громадська рада самоврядування» постійно співпрацює з РДА та активними представниками громад районів м.Києва, ГР при КМДА, ККГРУ та інститутами громадянського суспільства. 
 4. В жовтні 2020 року ГО ГРС допомогла в організації та прийняла участь в проведенні круглого стола 7.10.2020 організованого Конгресом Українських Громад з приводу розгляду Верховною Радою України нового закона про «Столицю України,  м.Київ».
 5. В листопаді 2020 року ГО «Громадська рада самоврядування» разом з рядом громадських організацій виступила з ініциативою про створення в м.Києві Центра формування територіальної громади м.Києва, та включилась в втілення програми формування пілотних проектів створення громад рівня будинок-громада мікрорайону-громада району.
 6. ГО «Громадська рада самоврядування» постійно співпрацює з активними представниками громад різних районів міста, Громадською радою при КМДА, інститутами громадянського суспільства. 

 Саме у Святошинському районі народилася наша ініціатива та була підготовлена концепція створення Центру комунікації з проблемних питань у сфері ЖКГ, яку у свій час підтримав  мер В. Кличко.

 1. Опікуючись питаннями формування, структурування  та становлення мікрогромад будинків, кварталів та мікрорайонів, ГО ГРС в лютому місяці 2021 року ініціювало та разом з іншими громадськими організаціями заснували інформаційно-освітню платформу «Центр мікрогромад».
 2. На протязі 2020-2021 років, ГО «ГРС», в співпраці з Інститутом держави і права ім. В.М.Корецького НАН України розробили та почали втілювати через пілотні проекти просвітницько-організаційну  програму розвитку місцевого самоврядування «Шлях до громади».

На сьогодні, коли підвищується роль громадянського суспільства в Україні, з метою сприяння активній участі громадян у формуванні місцевих і державних політик, прозорості та публічності державного управління, ГO «Громадська рада самоврядування» концентрує свої зусилля на формуванні дієвих територіальних громад, створені правильної комунікації між громадою та владою, розуміючи що довіра в суспільстві є фундаментом сталого розвитку міста Києва та всієї України.

Голова правління       

ГО «Громадська рада самоврядування»                     Микола Сергеєв

+38 095 196 86 89

[email protected]